Více informací k tomuto produktu naleznete v příloze, výše na této stránce, ve složce ,,KE STAŽENÍ".

Elektrický, šroubový kompresor ATMOS-SEC 221, ve třídě průmyslový (industry), s velkým objemem produkce stlačeného vzduchu, vhodný a dostatečně výkonný pro průmyslovou výrobu tlakového vzduchu, zejména do provozů s větším nebo trvalým odběrem technického vzduchu, ideální např. pro větší tryskací boxy nebo velké tryskací komory.
Unikátností tohoto kompresoru, mimo jiných jeho dalších atributů odlišujícího od konkurence, je jeho vybavení speciálně vyvinutými dvěmi elektronickými řídícími jednotkami Logik, pro správnou obsluhu a nastavení provozu kompresoru a systémem Care, pro indikaci času a nutnosti servisu tak a do té úrovně, aby nedošlo k poškození kompresoru.

Výkon/Produkce tlakového vzduchu:  2400 - 3900 l/min.
Max. tlak: 13bar
Konstrukční verze pro tlak: 8-13bar
Příkon el. motoru: 22kW
Připojení na el. síť: 3f/400V/32A/5-ti kolík
Připojení/výstup na rozvod stlačeného vzduchu: Závit G1"
Hlučnost: min. 70db
Hmotnost: 545kg

POPIS KOMPRESORU Šroubový kompresor SEC 221 je stroj pro průmyslovou výrobu stlačeného vzduchu, konstruovaný pro zatížení obvyklé v průmyslových provozech o vícesměnném provozu. Jde o kompaktní stroj, který díky moderně řešené karoserii, otevíratelné ze všech stran, umožňuje vynikající servisní přístup, ke všem prvkům, které je třeba pravidelně obsluhovat. Konstrukční filozofie stroje je založena na výběru kvalitních komponent s bohatou výkonovou rezervou. Stroj díky kompaktnímu řešení má velice malý půdorys, což ho spolu s nízkou úrovní hlučnosti předurčuje k možné instalaci přímo do výrobních hal. Karoserie je proti zvýšené prašnosti chráněna vyměnitelným předfiltrem.

ŠROUBOVÝ BLOK A POHON KOMPRESORU Klíčovým komponentem stroje je lety prověřený šroubový blok AB 130, který kombinuje vysokou energetickou účinnost se spolehlivostí a schopností odolávat i ne zcela optimálním provozním podmínkám. Pohon od kvalitního 2-pólového motoru je proveden přes multi-v řemen, který je uložen v masivní svařované skříni, která fixuje vzájemnou polohu motoru a šroubového bloku a díky své odolnosti proti vibracím maximálně využívá projektové životnosti řemenu. Vzdálenost mezi motorem a blokem je volena tak, aby řemen maximálně tlumil rázy dané rozběhem a zastavením soustrojí. Celé soustrojí je odpruženo gumovými bloky. Elektrický motor je chráněn proti přetížení a případné vysoké teplotě termistorem.

CHLAZENÍ KOMPRESORU Chlazení stroje je provedeno velice bohatě dimenzovaným chladičem, přes který je chladicí vzduch hnán ventilátorem poháněným separátním elektro-motorem a proto je stroj schopen pracovat i za mimořádně vysokých hodnot teploty okolního vzduchu. Chladič je umístěn ve střeše kompresoru, velice dobře přístupný pro údržbu a čistění. Je vybaven připojením pro instalaci vzduchotechniky pro odvod chladicího vzduchu.

REGULACE Výkon kompresoru je regulován sacím ventilem, který pracuje mezi 2 nastavenými tlakovými úrovněmi. Činnost regulace je řízena řídící jednotkou LOGIK, na základě hodnot od tlakových čidel. Nízká tlaková ztráta sací regulace přispívá k celkové energetické účinnosti soustrojí.

ŘÍDICÍ JEDNOTKA Řídící jednotka LOGIK zajišťuje obsluhu všech hlavních funkcí nejen kompresorové jednotky, ale celé integrované stanice. Kromě základních parametrů kompresoru jako jsou výstupní a vnitřní tlak, diferenční tlak separátoru, teplota oleje, provozní hodiny, hodiny v zátěži, % zatížení kompresoru během posledních 100 hodin, nabízí i protokol poruch, protokol údržby a funkci Atmos Care. Vzdálená komunikace s kompresorem je umožněna protokolem RS 485 a Modbus. Řídící jednotka dále nabízí možnost stanovení až 3denních rozvrhů pro každý den v týdnu a funkci řízení více kompresorů v režimu Master Slave.

ATMOS CARE Speciálně vyvinutá nadstavbová elektronická jednotka ATMOS Care odlišuje stroje ATMOS od všech ostatních konkurenčních zařízení. Indikuje nutnost výměny filtračních jednotek, a v případě, že k výměně nedojde modifikuje výkon stroje, tak, aby mohl bezpečně být provozován a uživatel se přitom vyhnul nebezpečí, které hrozí od znečištěných filtrů.

ODLUČOVÁNÍ OLEJE Kompaktní a dobře přístupný hrubý separátor oleje nese na sobě jemný separační filtr typu spin-on, který maximálně ulehčuje efektivní servisní obsluhu. K odkalování separátoru slouží vhodně umístěný kohout.

Servisní místa kompresorů ATMOS: Přes 30 firemních i autorizovaných/smluvních servisních partnerů v ČR pro záruční/garanční i pozáruční servis a opravy.

Napsat svou recenzi

Elektrický šroubový kompresor ATMOS-SEC 221-Průmyslový (CE)

Elektrický šroubový kompresor ATMOS-SEC 221-Průmyslový (CE)

Elektrický, šroubový kompresor ATMOS-SEC 221, ve třídě průmyslový (industry).

Český výrobce s dlouholetou tradicí a zkušenostmi! Garance kvality a spolehlivosti. Bezpříplatková záruka až 84 měsíců, bez omezení množství provozních hodin (MTH) a při splnění podmínky registrace včetně uzavření servisní smlouvy výrobce.

Napsat svou recenzi

Podobné a související zboží i služby