Tato mobilní pískovačka může pracovat se všemi minerálními abrazivy i se sodou, proto má dvě nádoby.

Naší nabídku abraziv naleznete zde: https://piskovacky.cz/454-abraziva-mineralni a zde: https://www.abraziva.cz/

Hobby / poloprofi mobilní pískovačka (sodovačka), složená ze dvou nádob, objemu cca 2x30l, kde při tlakovém tryskání nedochází ke směšování písku se vzduchem až v komoře pistole (injektorové tryskání), ale je natlakován celý zásobník naplněný pískem, který je vytlačován k ústí trysky.
Směs vzduchu s pískem je k pistoli přepravována gumovou hadicí a na konci urychlována kónickou tryskou, čímž je dosaženo až o 25 % vyšší účinnosti tryskání.
Díky své jednoduchosti vhodná pro drobné řemeslné práce menšího rozsahu, kde se neočekává vysoký výkon a účinnost jako je u profi tlakových, ultrasonických jednotek, které mají tyto hodnoty několikanásobně vyšší.
Součástí dodávky je tryskací jednotka, dvě pistole, trysky, regulátor tlaku s odkalovačem, hadice.
Doporučení: Toto zařízení, ač obecně funkční, není určeno pro profesionální nebo dlouhodobější použití !!!
Oproti jiným, vyspělejším zařízením, mají tito ,,hobíci“ mnohem menší výkon, účinnost i rozsah tryskání, tedy z pohledu realizace i horší progresi nebo-li efektivitu a ekonomiku práce. Jinými slovy, oproti např. pískovačkám vyšší kategorie, toho za stejný čas uděláte s těmito hobby, tedy opískujete, mnohem méně, v mnohem menší kvalitě i s mnohem menšími možnostmi druhového tryskání. Navíc, tím, že tyto hobby mobilní pískovačky mají i kratší hadice (max. 3-5m), tak i pracovní rádius - dosah je výrazně menší. U hobbíků méně vydrží i trysky a další příslušenství, které oproti zařízením modernějším a sofistikovanějším je i výrazně chudší. Mají i mnohem kratší celkovou životnost, a to jak samotné jednotky, tak i jejich příslušenství. Tedy nyní již víte, komu tyto zařízení jsou většinou určeny. Proto nejčastějšími jejich uživateli jsou začínající operatéři v tryskání, kteří si pískování, dříve než se jakkoliv rozhodnou, chtějí nejprve vyzkoušet nebo drobní řemeslníci, kteří tyto pískovačky mají, vedle jiných zařízení, spíše jako doplněk vybavenosti své dílny pro sporadické použití či různé školy a zájmové organizace, které je používají jako výukovou pomůcku.
Jste jedni z těchto či podobných potencionálních uživatelů tohoto konkrétního tryskacího zařízení? Objednejte si u nás tuto mobilní pískovačku, pakliže ne, doporučujeme jiný výběr, jinou volbu. Naší nabídku dalších mobilních pískovacích zařízení naleznete zde: Mobilní pískovačky

Náročnějším uživatelům doporučujeme jako náhradu za tuto pískovačku pořídit tryskací zařízení vyšší třídy.
V případě potřeby o konzultaci volejte tel.: 608 708 907, 602 349 438 nebo pište na info@piskovacky.cz.
V případě zájmu dozvědět se o tomto výrobku více, včetně i případné praktické ukázky, doporučujeme u nás absolvovat odborné školení.


Technické parametry
Druh: mobilní
Typ (tlakový/injektorový): pseudo-tlakový
Kategorie: hobby / poloprofi
Objem tlak. nádoby: 2x30l
Objem tlak. nádoby-plnící (pro médium): 2x35kg
Délka, rádius prac./tryskací hadice: 2,5m
Typ prac. trysky: válcová
Materiál prac. trysky: keramika
Průměr prac. trysky: 2,5-5mm
Rozptyl tryskacího paprsku: do cca 30mm
Max. doporučená velikost zrna tryskacího média: 0,5mm
Max. vstupní tlak: 10bar
Pracovní tlak: 4 – 8bar
Spotřeba vzduchu: 250 – 750 l/min.
Rozměry včetně přísl.: 500 x 550 x 950mm
Hmotnost-prázdná: 35kg, s přísl.
Manipulace: madlo, pojezdová kola
Poznámka: Součástí dodávky této tryskací jednotky jsou 2ks pistole / držák s tryskou, regulátor tlaku s odkalovačem, hadice.

Některé příklady a zajímavé ukázky (foto + video) pískování naleznete zde

Napsat svou recenzi

Mobilní pískovačka - Sodovačka - Duální

Mobilní pískovačka - Sodovačka - Duální

Mobilní, duální pískovačka na sodu, (sodovačka), konstrukčně speciálně uzpůsobena k dvojímu způsobu tryskání. K běžnému, s jakýmkoliv druhem minerálních abraziv (písky), ale zejména k šetrnému, pískování sodou.
Díky širokému spektru použití, je tato mobilní pískovačka určená obecně k čištění, nejvíce pak, za použití sody, vhodná k nedestruktivnímu odstraňování starých degradovaných povlaků (barvy, laky) z ploch různých dílů, obvykle při renovacích a restaurování veteránů, starožitností, jemné mechaniky, dýhovaného nábytku, dílů z plastů, klenotů nebo zbavování graffiti z měkkých podkladů, bez výrazného poškození původního materiálu.
Ideální pro drobné řemeslníky zabývajícími se obnovou starých věcí, při zachování jejich autentičnosti (patiny) nebo výrobou nových z různých ušlechtilých nebo organických materiálů.

Toto zařízení si u nás můžete ne jen koupit, ale i reálně prohlédnout na naší vzorkové prodejně.

Napsat svou recenzi