Tento produkt je koncipován a zkonstruován jako speciální, vysoce účelný přenosný separátor (koalesčenční nádoba) pro odloučení kondenzátu (vlhkost, oleje a jiné nečistoty), které vznikají při sání, procesu stlačování a dopravě tlakového vzduchu z kompresoru, hadicí či rozvodem ke koncovému zařízení. Tedy je obvykle vhodný pro mnohé uživatele různých vzduchových nářadí, zejména co se týče lakoven, kteří požadují co nejvyšší kvalitu vzduchu.
Jinými slovy funguje jako pasívní sušička vzduchu a do jisté míry i dosahuje podobných parametrů jako plnohodnotné, ovšem výrazně dražší sušičky elektrické apod. a s účinností odloučení kondenzátu pod 3µm určitě výrazně lepších (cca 5-10x) než jen holé/prosté, jednoduché odkalovače.
Tedy je určen k tomu, aby různé nečistoty obsažené ne jen v běžném ,,přírodním“ vzduchu, ale především ve vzduchu stlačeném ,,průmyslovém“, vyráběným kompresorem a následně z něho vycházejícím k plnění různých air nářadí a jiných spotřebičů, nekontaminovaly jak samotné zařízení tak i aplikační prostředky, např. barvy, které by pak tímto byly znehodnoceny (vlhké nebo mastné) a nemohly se tak použít při lakování různých dílů a to ne jen z pohledu funkčnosti, např. stříkacích pistolí, ale především kvality samotného nástřiku, např. auto-laku apod..

 

Složení:

Stabilní rám/šasi

Nádoba 25l/10bar ... zároveň slouží ne jen jako zásobník vzduchu, ale i jako 1. stupeň ,,hrubé“ filtrace/odkalení“

Horní i dolní výpust

Ukazatel tlaku

Pojistný tlakový ventil

Cyklónový, vrtulový, separační mikrofiltr ... 2. stupeň ,,jemná“ filtrace (1-3µm) s aut. cyklickým odpouštěním kondenzátu

Cyklónový odkalovač s regulací a ukazatelem tlaku (0-16bar) výstupního vzduchu ... 3. stupeň do-filtrace a regulace tlaku

Připojení (vstup/výstup) k hadici nebo systému rozvodu i k zařízení běžnými dílenskými rychlospojkami a vsuvkami (cvak/cvak) přes ventily typu ,,motýlek"

Vše v ½“ provedení

Napsat svou recenzi

Separátor s mikrofiltrem a regulátorem tlaku

Separátor s mikrofiltrem a regulátorem tlaku

Separátor (koalesčenční nádoba) objem 25l, šroubení 1/2", s cyklónovým mikrofiltrem a s cyklónovým odkalovačem kondenzátu, s regulací prac. tlaku používaného vzduchu.

Napsat svou recenzi