Cyklón/odsavač (celý/komplet-cyklónový odsavač, korpus, vložka, motor, ...), integrovaný či samostaně funkční/připojitelný na většinu typů pískovacích kabin, s komutátorovým motorem 1f/230V/1200W, určený pro odsávání a rekuperaci tryskacích materiálů (abraziv), používaný zejména pro tyto účely k pískovacím kabinám střední velikosti (do max. 1m3), pro docílení vyšší čistoty (dekontaminace) jak porocesu samotného pískování tak i otryskávaných dílů.
Alternativně je ho možno použít i jako univerzální odsavač různých prachů a jiných nečistot v dílnách a malých průmyslových provozech k různým jiným zařízením při jejích výrobních procesech.
Není určen pro profesionální (směnné) použití.

Určení: Odsávaní, filtrace, rekuperace -tedy k odloučení a filtraci prachových částic při tryskání z útrob kabin a k rekuperaci tryskacího materiálu, čímž se zajistí vyšší čistota i efektivita tryskání, jak samotného zařízení tak i tryskaných dílů.

Provozní parametry:

 • výkon odsávání: cca 900 m3/hod. (vhodné pro pískovací kabinu/box s obsahem pracovního prostoru do max. 1 m3)
 • účinnost odsávání při tryskání: min. cca 15-75 μm (dle míry zanešení filtrační vložky a častosti čištění)
 • volná kapacita zásobníku prachu: cca 3,5l /5kg
 • el. připojení: 230V/6A
 • příkon/výkon: 1200W
  hlučnost: 85dB
 • rozměry:
  průměr cca 280mm
  délka/výška cca 700mm
  vnější průměr vstupu/výfuk cca 55mm
 • hmotnost: cca 10kg

Při provozu je filtr nutno pravidelně čistit, minimálně každé 2-4 hodiny, a to dle intenzity tryskání a míry zanesení filtrační vložky.
To se provádí mechanickým, ručním oklepem (kladívko s pružinou) na vnější straně cyklónu a vyprázdnění jeho zásobníku od prachových částic v něm nahromaděným. Tento odpad je pak potřeba, dle jeho charakteru a míry kontaminace, náležitě zlikvidovat.
Po značném morálním opotřebení filtru je nutná výměna za nový, min. 1x za 12 měsíců.

cyklonovy-filtr-vzduchu-pro-sbc420

Napsat svou recenzi

Napsat svou recenzi

Podobné a související zboží i služby