Skleněná drť - Jako vhodný, inertní, tryskací materiál coby ekvivalent či náhrada za křemičitý písek se sníženou mírou prašnosti (o cca 28%), tedy efektivní a ekonomické abrazivo i do pískovacích kabin /boxů, kde se křemičitý písek jinak důrazně nedoporučuje používat. Tuto skleněnou drť je možno použít i v mobilních tryskačích, pro které je toto médium především určeno, na tryskání dílů s legislativním nebo i reálným omezením či zákazem v místech nebo situacích, kde nelze použít jiný postup nebo metodu než způsob mobilního/ volného tryskání.

Rovněž vhodný a někdy i jako jediný možný ostrohranný tryskací materiál určený pro renovační pískování / tryskání (odstraňování rzi, vrstev starých povlaků-barev, zašlé špíny, apod.) zejména kovových dílů (ocel, litina, nerez, ...), s vyšší citlivostí nebo požadavkem na čistotu/nekontaminaci i ušlechtilost např. auto-moto veteránů, lodí, rotorů el. generátorů, motorových bloků, apod., ale rovněž i cihelných, kamenných či prefabrikovaných dílů a jejich ploch, např. různé sklepy, zídky, betonové podstavce/patky, sokly, apod., ale také i např. různých říčních nebo přehradních lávek, mostů, hrází.

Sklo se nejčastěji vyrábí ve vysoko teplotních pecích, tavením křemene, přesněji sklářského křemičitého písku. Z toho vychází i většina různých recyklovaných skleněných drtí, které jsou tímto procesem jakoby ,,zakalené“ a vůči prostému křemičitému písku mají o 0,5-1 Mohsa větší tvrdost.
Díky tomu, že oproti pískům, je skleněná drť pevnější i více ostřejší, s vyšší odolností na obrus zrna, má kromě vyššího výkonu a účinnost pískování / tryskání i delší životnost.
Právě pro tyto své parametry a vlastnosti skleněná drť, coby tryskací médium, jelikož oproti křemičitému písku vydrží více tryskacích cyklů, je nejen ekologičtější, ale i více efektivní a v konečném důsledku, pro uživatele, i mírně ekonomičtější.
Proto jsou skleněné drtě vhodné k tryskání a poměrně hojně, zejména v zemích EU užívané jako médium/náplň do různých pískovaček.

Aplikačně vhodné pro tryskání oceli, kamene, skla, dřeva, plastů.

Pro použití v mobilních i kabinových, injektorových i tlakových tryskačích.

Více informací k tomuto abrazivu (typ, granulometrie, fyzikální vlastnosti, chemické složení, atd.), včetně i cen pro firemní zákazníky nebo velko-odběratele naleznete po kliku zde.

Úplnou naší nabídku veškerých brusných a tryskacích materiálů do pískovaček naleznete na www.abraziva.cz

Frakce/Kalibrace/Granulometrie/Velikosti zrna tohoto abraziva:

SD-F1060 ... 100-600µm (0,1-0,6mm)

Doporučené skladování:
v suchu (v uzavřeném obalu při vlhkosti do max. 70%, v otevřeném obalu při vlhkosti do max. 30%)
v teplu (+5 → +45°C).

Napsat svou recenzi

Skleněná ostrohranná drť, (paleta 600kg)

Skleněná ostrohranná drť, (paleta 600kg)

Abrazivo - Skleněná drť (SiO 2+) - Minerální tryskací materiál - Zrno ostrohranné - Písek do pískovačky - Písek k pískování/tryskání.
Skleněná drť - skleněný drcený recyklát průmyslového a užitkového skla.

Všechny námi nabízená abraziva jsou v nejvyšší kvalitě, splňují normu FEPA a mají certifikace ISO: 9001-2000.

V nabídce tohoto druhu abraziva máme jednu frakcí/velikost zrna, tedy jednu univerzální hrubost,(100-600µm / 0,1-0,6mm)

Jedná se o paletu s 15kg pytli o celkovém množstvím obsahu tohoto abraziva 600kg.


Příplatek za vratnou EU paletu 500,- Kč.

Napsat svou recenzi

Podobné a související zboží i služby