Soda, NaHCO3 - je z dostupných a používaných krystalických, minerálních abraziv nejměkčí a nejlehčí tryskací materiál.
Díky své nízké měrné/sypké hmotnosti (max. 2kg/l), nízkého koeficientu tvrdosti (2,5MOSS) a vyšší zásaditosti (8,5PH), která zajišťuje chemickou stabilitu, je proto vhodná zejména pro šetrné, nekontaminující pískování drobných dílů z kategorie starožitností, jemné mechaniky, veteránů, forem, gastro i sanitární techniky a zařízení, chladných či palných zbraní nebo elektroniky, také pro odstraňování např. graffiti z ploch měkkých podkladů (izolace, omítky, apod.), které se při použití jiného zrna mohou poškodit.
Rovněž díky těmto svým specifickým vlastnostem je šetrné/nedestruktivní nejen samotné tryskání, ale i odraz zrna nepůsobí žádné vedlejší poškození ploch jiných míst a dílů, proto je možné tryskat bez, jako je v jiných případech nezbytné, demontáže nebo krytí (separace) ostatních ploch v blízkosti dopadu a odrazu zrna.
Další odlišností sody, oproti jiným tradičním tryskacím materiálům, je měkkost jejího zrna, kdy právě naopak u jiných abraziv se vyžaduje tvrdost co možná nejvyšší. Proto i když přes snahu kompletního vyčištění např. nějakého stroje od abrazivního prachu sody v něm trochu zůstane, nezpůsobí např. zadření nějaké hřídele, či jiného pohybového elementu či ústrojí. Proto se poměrně také často používá k pískování motorů a to jak spalovacích tak i elektro.
Určitou nevýhodou tryskání sodou je, že vytváří větší množství prachu. Proto se nedoporučuje její použití v malých kabinách/boxech (výrazně pod 0,5m3), které navíc nejsou vybaveny vůbec nebo značně poddimenzovanými odsavači. A i větší pískovací / tryskací boxy musí při tryskání sodou mít svými parametry vhodné odsávání, dostatečného výkonu i účiností filtrace. 
U venkovního tryskání pak ideálně spolu s vodní clonou. Také tím, že se u sody jedná o měkké a relativně malé zrno, je pískování s ní, oproti jiným abrazivům, výrazně pomalejší. Tedy její hlavní atribut je, působením zrna sody na povrch dílce tryskáním, šetrnost.

Aplikačně vhodné pro tryskání oceli, kamene, dřeva, skla, plastů.

Pro použití v mobilních pískovačkách i tryskacích boxech, v injektorových i tlakových.

Více informací k tomuto abrazivu (typ, granulometrie, fyzikální vlastnosti, chemické složení, atd.), včetně i cen pro firemní zákazníky nebo velkoodběratele naleznete po kliku zde.

Úplnou naší nabídku veškerých brusných a tryskacích materiálů do pískovaček naleznete na www.abraziva.cz

Frakce/Kalibrace/Granulometrie/Velikost/Hrubost zrna tohoto abraziva:
SB-F50 ... 50-100µm (0,05-0,1mm)
SB-F100 ... 100-300µm (0,1-0,3mm)
SB-F300 ... 300-500µm (0,3-0,5mm)
SB-F500 ... 500-750µm (0,5-0,75mm)
SB-F1000 ... 750-1150µm (0,75-1,15mm)

Doporučené skladování:
v suchu (v uzavřeném obalu při vlhkosti do max. 70%, v otevřeném obalu při vlhkosti do max. 30%)
v teplu (+5 → +45°C).

Napsat svou recenzi

Soda, NaHCO3, (paleta 1000kg)

Soda, NaHCO3, (paleta 1000kg)

Soda jako abrazivo je díky svým speciálním vlastnostem, vhodným prostředkem čištění, určeným zejména pro starožitníky, veteránisty a jiné restaurátory k šetrnému pískování, bez destrukce povrchů křehkých dílů.
Proto se hodí jako médium / náplň do různých tryskacím zařízení k různým povrchovým opravám a úpravám nových, ale hlavně starých, již notně degradovaných dílů. Tudíž k pískování např. motorů, elektroniky nebo jemné mechaniky.  

Všechny námi nabízená abraziva jsou v nejvyšší kvalitě, splňují normu FEPA a mají certifikace ISO: 9001-2000.

V nabídce tohoto druhu abraziva máme několik (5) frakcí/velikostí zrn, tedy pět různých hrubostí ... 100-1150µm / 0,1-1,15mm).

Jedná se o paletu s 25kg pytli o celkovém množstvím obsahu tohoto abraziva 1000kg.


Příplatek za vratnou EU paletu 500,- Kč.

Napsat svou recenzi

Podobné a související zboží i služby