Tento skříňový mycí box je tlakový, tedy pracuje v podobném principu jako wapka, kde si regulátorem můžete, s ohledem na charakter dílu, nastavit optimální tlak, tedy výkon čistění (silné/šetrné). Rovněž je vybaven i ohřevem čistící kapaliny, kdy díky těmto atributům, které běžné boxy/stoly postrádají, má i výrazně vyšší účinnost, tedy i vyšší rychlost neboli efektivitu čistění. Tento mycí box je proto určený, tedy vhodný a ideální pro čištění i silně znečištěných a mastných dílů, jako jsou např. auto-moto díly či jiná mechanika a je tak dobrým pomocníkem v různých dílnách, servisech, apod. Box má čelní otevírání, dostatečně veliký průzor a vnitřní osvětlení, proto vkládání dílů je pro obsluhu dobře přístupné a jejich čištění dobře viditelné, tedy komfortně funkční. Navíc, na rozdíl od ,,otevřených“ typických mycích stolů se jeho koncepce odlišuje tím, že má uzavřený oběh mycího paprsku s odvětráním, kdy čištění/mytí dílů je pro okolí tohoto pracoviště, kdy špína z čištěného dílu nevytváří nepořádek okolo čistícího zařízení a jeho stanoviště, tedy nejde ven, mimo. Proto je při jeho používání, zejména tam kde je vyšší nárok na hygienu, vše i mnohem čistější. Pro provoz je tak bezpečnější a pro obsluhu, zejména osob trpícími různými alergiemi nebo ekzémy, kdy díky tomu, že nejsou vystaveni přímému kontaktu procesu čištění, zdraví méně škodlivé.

Tlakový mycí box s ohřevem a s uzavřeným oběhem k účinnému a rychlému odstraňování menších či větších vrstev nečistot a mastnot z povrchů různých dílů (strojní díly, autodíly, apod.) pomocí tlakové trysky.
Prakticky se jedná o čistící/mycí zařízení ekvivalentu malé wapky s uzavřeným okruhem a rekuperací čistícího média pro důkladné (hrubé) i šetrné (jemné) finiš  čištění.
Box má čelní/přední otevírání korpusu skříně pro bezproblémové vkládání dílů.
Velký průhled umožňuje obsluze dobrou kontrolu i manipulaci s díly při jejich mytí.
Jeho nastavení a provoz se spouští i ovládá spínači na obslužném, řídícím a kontrolním panelu jednotky. 
Již v základu je vybaven tryskou, prac. rukavicemi, regulátorem tlaku i teploty, zásobníkem čistící kapaliny s topným tělesem a řídící jednotkou procesu mytí.
Ohřev mycí kapaliny umožňuje zvýšení účinosti i zkrácení doby = vyšší efektivita procesu čištění a odmaštění dílů.
Box také má vnitřní bezpečné osvětlení i odvětrávání, které mnoho jiných podobných boxů v této nebo i vyšší kategorii postrádá. Právě díky němu nevdechujete toxické plyny nebo nepříjemný zápach občas vznikající při procesu čištění dílů ve vnitřním, tomu určeném, prostoru skříně boxu.
Důrazně se zakazuje používat chemické čistící prostředky a rozpouštědla na bázi acetónů, benzínů, ředidel, apod.!!! Lze používat pouze chem. čistící přípravky mísitelné s vodou s PH 6-8.

Bonus: Celkově v hodnotě 1575,- Kč.
5l kanystr speciálního, mycího koncentrátu, v hodnotě 1325,- Kč, který pří obvyklém poměru (1:50), k čištění středně znečištěných dílů, vydá až na takřka 20 plných výměn obsahu celého zásobníku čistící-mycí náplně boxu.
Čistící dvoustranný, profilovaný kartáč na odstraňování hrubých nečistot z povrchů i dutin dílů, v hodnotě 250,- Kč.

Princip procesu čištění: tlakový (vzducho-kapalinový)
Čistící/mycí médium: kapalina specifického chem. složení i viskozity určená pro tlakové mycí boxy apod. zař..
Max. systémový tlak: 8 bar
Max. tlak čistícího paprsku mycí kapaliny: 10bar
Příkon topného tělesa pro ohřev mycí náplně: 2000W
Max. nastavení teploty ohřevu: +120°C
Doporučená procesní teplota čistící kapaliny: +60-65°C
Minimální teplota náplně čistícího média pro účinné čištění: +45°C
Objem zásobníku čistící kapaliny min./max.: 8-14l
Rozměry pracovního/mycího roštu v boxu: 75x55cm
3D vnitřní pracovní rozměry boxu: 75x55x42,5cm
Max. konstrukční zatížení prac. roštu: 25kg
Regulace diference prac. výšky boxu: 1-115mm

Rozměry celkové, vnější:
Šířka 80cm
Hloubka 60cm
Výška 135mm

Návod k užívání tohoto mycího boxu zde na této stránce, výše, ve složce ,,KE STAŽENÍ"

Napsat svou recenzi

Mycí box (stůl) s tlakovým mytím a ohřevem (pressure wash box with heating)

Mycí box (stůl) s tlakovým mytím a ohřevem (pressure wash box with heating)

Mycí box (stůl) s tlakovým čištěním a ohřevem čistící kapaliny, pracující v uzavřevneném okruhu procesu čištění, k progresívnímu odstraňování nečistot a mastnot z povrchů různých dílů a součástek, ideální pro dílny, kovovýroby, autoservisy apod.
+BONUS.

Napsat svou recenzi

Podobné a související zboží i služby